Pomoc na školní zahradě

Podzim už je zase tady, fouká vítr, prší, sluníčko málo hřeje a stromy shodily listí. Proto prosíme všechny ochotné ruce, aby nám pomohly v sobotu 16. 11. dopoledne od 9 hodin naši zahradu poklidit – shrabat listí.

Všichni, kteří se nebojí aktivního odpočinku, jsou srdečně vítáni.

Děkujeme ZVÍDÁLCI

P.S. Pokud by někdo měl doma vrtačku a vše, co k ní patří je taky vítán a to i v jiný den. Jen se prosím domluvte ve třídě s paní učitelkou, kam chce přidělat sítě. Naše zdi jsou plné překvapení. Možná proto se tu čas od času objeví nějaký utrápený duch. 🙂

Informace ke stávce 6.11.2019

• Mateřská škola bude otevřena
  • Zaměstnanci podpoří stávku formou vyjádření smutku nad stavem našeho školství černým oblečením nebo černou stužkou
  • Pokud se chce někdo z rodičů přidat má možnost se vyjádřit stejným způsobem

DĚKUJEME ZA POROZUMĚNÍ A PODPORU

Ohleduplnost

Vážení rodiče,

spolu s velkými výkyvy teplot a počasí se začínají opět kolektivem šířit nemoci – střevní virózy, nachlazení, kašel, rýma. Děti tak mohou být přenašeči infekčních a virových onemocnění. Na základě stížnosti z řad rodičů si dovoluji důrazně apelovat na skutečnost, že ve školním řádu naší mateřské školy je zakotveno a vychází ze školského zákona, že rodiče mají povinnost vodit dítě do mateřské školy zdravé.

Během dne, často i při příchodu do třídy, jsou na vašich dětech vidět projevy nemoci. Zdravé a bezpečné prostředí naší školky můžeme zajistit jen se zdravým rozumem a ohleduplností všech zúčastněných – zaměstnanců školy a zákonných zástupců.

V první řadě ubližujeme svým blízkým – vlastním dětem.

Děkuji                                                   Hana Mišková

V Brně dne 3. 10. 2019

Vážení rodiče, informační nástěnka ve vestibulu bude mít jen omezené informace. Veškeré informace budete mít na nástěnce v šatně třídy.

Placení edukativně – stimulačních skupinek – 800,-  do 10. 10 u paní učitelky Jany nebo Veroniky.

Placení zumby – 750,- do 9. 10. v Beruškách

Změny v odhlašování stravy

Upozornění – Nové odhlašování stravy

Od 1. října 2019 je nainstalován program VIS www.strava.cz  ,číslo jídelny 6807 –

bližší informace vám byly zaslány na email.

Děti jsou automaticky přihlášeny na stravu, v případě plánované  nepřítomnosti ,

odhlášky v tomto programu provádějte  nejpozději den předem do 13.00 hod(lze i o víkendu).

Ve velmi nutných případech lze odhlásit i v pondělí  nejpozději do 7.00 hod.

pouze telefonicky         na tel. č. 546 224 373(ŠK)

Pokud nestihnete odhlásit dítě včas, první den nepřítomnosti  si oběd můžete v době 11.30 – 11.45 hod vyzvednout.

Odhlašování dítěte z docházky MŠ na tel. č. 546 220 081 nebo email :mskachlikova17mail.com

Flétna – od 1. 10.  v sudé týdny – úterý a čtvrtek od 13.45 – 14.30

Zumba – od 2. 10. každou středu od 15.30 – 16.15

Hrátky s příběhy – od 3. 10. každý čtvrtek od 15.30 – 16.15

Angličtina – od 7. 10. každé pondělí od 13.45  – 14-45

Zdravé cvičení – od 7. 10. každé pondělí od 15.00 – 15.45

V době prázdnin se kroužky nekonají.

Pokusy a objevy

Za pěkného počasí budeme venku, pokud bude moooooc zima, pršet a nebude nám počasí přát, tak budeme snad po celé školce.

Potřebujete s sebou dva kelímky od jogurtu. Na velikosti nezáleží. A samozřejmě dobrou náladu. :-)))

Těšíme se na vás 24. 9 v 16 hod na školní zahradě. Přijdou nám pomoc „děti“ ze ZŠ Vejrostova.

Oční screening pondělí 23. 9. od 10 hod. pro zájemce

Logopedická depistáž – pondělí 21. 10. pro vybrané děti

Placení kroužků – cvičení, hrátky s příběhy a flétna – pátek 20. 9. od 7 do 10 hod  a pondělí 23. 9. od 13 do 16 hod v Beruškách