Den tatínků

Tatínkovský olympijský trojboj

16. 6. 2022 v 16. 00 hod. bude slavnostní zapálení olympijského ohně.

Všichni účastníci, z řad zvídalkovských tatínků, doma, pod dohledem svého maminkovského trenéra, pohledají pruhovaný dres, jelikož je tento den dnem pruhovaným.

Pokud pruhy nenajdou, nebudou smutní, i bez nich se zá zápolit a dělat čest svému třídnímu družstvu.

Po napínavém a veselém zápolení sportovní nadšence čeká překvapení.

Pokud budou mít sportovci hlad, bude k dispozici olympijský oheň, který se kouzlem promění na relaxující, na kterém si mohou své vlastní „proteinové“ pochutiny připravit (už musíme spálit to klestí 😊).

Vyúčtování stravného za r.2021/2022

Vážení rodiče,

Prosíme o pozastavení plateb stravného na prázdniny.

Vyúčtování  přeplatků za stravu dětí, které odcházejí z MŠ do školy, bude provedeno do 31.8.2022 a následně zasláno zpět na váš účet.

Přeplatky stravného dětí, které nadále budou chodit do MŠ,je možné řešit pozastavením plateb až do vyčerpání konta nebo po individuální domluvě zaslat zpět na váš účet.

Ivana Baláková

Vedoucí stravování

Zápis Lex Ukrajina

Výdej žádostí: 6. 6. 2022 od 10 do 12 hod.

Příjem žádostí: 13. 6. 2022   8.00 – 12. 00    13.00 – 16.00 hod.

Výdej rozhodnutí: 15. 6. 2022 od  8.00 – 12.00 hod.

Kritéria: 1. Bydliště v MČ Bystrc
2. Věk dítěte – od nejstaršího

Změna ceny stravného na šk. rok 2022/23

Vážení rodiče,
jelikož ceny potravin neustále rostou a chceme zachovat současný trend zdravé a kvalitní stravy pro vaše děti ,bude od 1.9.2022 navýšena cena stravy o Kč 3,- (viz níže).
Děkujeme za pochopení.

Ivana Baláková, vedoucí stravování

Stravné na školní rok 2022/2023

Pro děti 3 – 6 let: denně 43,- Kč

(přesnídávka 10,- Kč, oběd 23,-Kč , svačina 10,- Kč )

měsíční platba 903,- Kč

Pro děti 6 – 7 let:    denně  48,- Kč

(přesnídávka 11,-Kč, oběd 26,-Kč  , svačina 11,-Kč ),

měsíční platba 1008,- Kč

Výlet

Na farmu Jalový dvůr
– pohádkové prostředí s volně se pasoucími zvířaty, velká stráň a malebný rybník. Bude pro ně připravena prohlídka statku – děti budou rozděleny do skupin s průvodci a atraktivním a interaktivním způsobem se seznámí s chodem farmy, pohladí si zvířátka, povozí se na koních nebo oslících a dozvědí se zajímavé informace týkající se péče o tato zvířata. K dispozici nám bude také zázemí v hostinci U Hříbka, kde se děti mohou nasvačit, a také hygienické a sociální zázemí uzpůsobené dětem.
1. 6. Žabky a 1/2 Berušek
2. 6. Motýlci a 1/2 Berušek

Odjezd od školky 7:55 hod.
Návrat cca 12:30 hod. Oběd pro výletníky bude až ve 13 hod.
Dítě s sebou potřebuje batůžek, uzavíratelné pití, papírové kapesníčky, pláštěnku.
Pokud má vaše dítě alergii na srst, seno … nebo mu bývá nevolno v autobuse, nahlaste to prosím paní učitelce.

Režim pro děti, které zůstávají v MŠ se nemění.

Školné

Vážení rodiče,

provoz o letních prázdninách budeme mít od
1.-15. 7. 2022.

Výše úplaty za předškolní vzdělávání je pro toto období 270 Kč.
Prosím o jeho úhradu do 15. 6. 2022.

Pravidelné školné si prosím ukončete v měsíci červnu. Od září bude navýšeno na 570 Kč/měsíc.

Čarodky

Slet čarodějnic a čarodějů

28. 4. 2022 v 16.00 hod.

na školní zahradě

Občerstvení (polévku) zajistí Můrky z hůrky. Vlastní jedůvky si také můžete přinést a opéct nad čaroohněm – ostré hroty máme.</st

Prosíme, abyste si své čaroděti vyzvedli nejpozději do 15.50 hod.

Dietní strava – nově!!!

Vážení rodiče,

Oznamujeme, že od šk.r.2022/23 nebude naše školní kuchyně poskytovat dietní stravování.

Rodiče dětí, které mají určitá dietní či alergická omezení ve stravě , budou celodenní stravu nosit na každý den v jídlonosičích či jiných vhodných uzavřených nádobách (ne sklo!) a předají ji ráno učitelce ve třídě.

Poté bude strava ihned uschována  do chladících zařízení  a v příslušném čase za dodržení všech hygienických požadavků vč. ohřevu bude dítěti podána.

Pitný režim tj. voda, čaj….bude zachován v plném rozsahu po dobu celého dne.

Při  odchodu dítěte si rodiče odnesou použité jídlonosiče domů.

Dítě nebude přihlášeno do stravování, úhrada nebude požadována.

Děkujeme za pochopení.

Ivana Baláková, vedoucí  ŠJ